İade Süreci

İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

1- Alıcı cayma hakkını kullanmak istiyorsa; ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi / kuruluşa tesliminden (7) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Aksi halde yapılmak istenilen iadeler kabul edilmemektedir.

2- İade etmek istediğiniz ürün,  Ürün teslim aldığınız ilk haliyle geri iade yapılmalıdır.

3- İade sebebinizin yazılı olduğu detaylı bir açıklama notu ile gönderilmelidir.

4- Ürün iadeleri ürün faturası ile birlikte yapılmalıdır.

5- Kurumsal faturalı ürünlerin iade işlemi için ürünün, kurum tarafından düzenlenen “Ürün Birim Fiyatı + KDV” formatıyla kesilmiş “İade Faturası” ile iade edilmelidir.

6- İade edilen ürünler tekrar satılabilinir özelliğini kaybetmemelidir. İade edilen ürün, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda ise ürün iadesi kabul edilemez.

7- Ürün tarafınıza hasarlı teslim edilmiş veya şirketimiz tarafından kaynaklanan sorun oluşmuş ise kargo iade masrafları tarafımıza aittir. Bunun dışında nedenlerle yapılan iade masrafları müşterilerimize aittir.

8- Geri iadeler anlaşmalı kargo şirketleri ile yapılmalıdır. Anlaşmalı kargo şirketi olan ARAS KARGO ile anlaşmalıyız.

İade Süreci:

İade işlemi gerçekleşmeden önce tarafımıza telefon veya mail yolu ile bildirilip iade edilmelidir.

Kurumsal faturalı ürünlerin iade işlemi için ürünün, kurum tarafından düzenlenen “Ürün Birim Fiyatı + KDV” formatıyla kesilmiş “İade Faturası” ile gönderilmesi ve kargoya teslim edilmelidir. İade işlemi gerçekleşmeden önce tarafımıza telefon veya mail ile bilgi verilmesi gereklidir.

Birden fazla ürün iade edildiğinde ve tek bir kargo paketi ile gönderim yapılmalıdır.

İade ve değişimler için ufukotoelektrik.com haricinde farklı bir kuruluş ile temasa geçilmemelidir.

Ufuk Oto Elektrik
Kayıt Ol
Şifreyi Sıfırla